Raport: rynek obuwia medycznego do roku 2027
138.jpg

Przewiduje się, że do roku 2027 wartość światowego rynku obuwia medycznego osiągnie 12,97 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 5,7% od obecnej wielkości.

Oczekuje się, że wzrost rynku obuwia specjalistycznego będzie napędzany przez coraz większą liczbę przypadków problemów ze stopami, zwichnięć kostek, wrzodów, cukrzycy oraz zmęczenia i bólów stóp spowodowanych otyłością. Według American Podiatric Medical Association (APMA), w 2018 r. blisko 81% osób otyłych przyznało, że było ofiarami bólu stóp i kostek spowodowanych nadwagą.

Segment mężczyzn był liderem rynku i stanowił 57,2% udziału w światowych przychodach w 2019 roku. Oczekuje się, że w latach 2020-2027 z kolei, to segment kobiet będzie rejestrował najszybszy wzrost (na poziomie 5,9%). Producenci poszerzają swoje portfolio produktów, wprowadzając na rynek buty casual look dla kobiet, co przyczynia się do wzrostu segmentu.

Epidemia koronawirusa i choroby COVID-19 wywarła poważny wpływ na przemysł obuwniczy, w tym na sektor obuwia medycznego, zmniejszając popyt ze względu na zamykanie magazynów oraz blokadę importu i eksportu towarów na poziomie światowym. Dane dotyczące sprzedaży w okresie od połowy lutego do połowy marca 2020 r. wykazały spadek sprzedaży obuwia średnio o 40 punktów procentowych. Konsumenci stali się bardziej świadomi swoich przyzwyczajeń w zakresie wydatków i mają tendencję do zakupu głównie podstawowych produktów, co stanowi duże wyzwanie dla rynku.

Oczekuje się, że internetowy kanał dystrybucji odnotuje najszybszy wzrost w prognozowanym okresie. Rosnąca popularność kanałów e-commerce wśród producentów oraz wysoka penetracja internetu w ciągu tysiącleci, Gen Z i Gen X napędzają sprzedaż w tym kanale. Serwisy e-commerce oferują zniżki, promocje i oferty specjalne, które przyciągają konsumentów i napędzają rozwój segmentu.

Ameryka Północna zdominowała rynek obuwia medycznego i w 2019 roku miała 33,5% udziału w światowych przychodach. Wzrost rynku regionalnego jest napędzany przez rosnącą liczbę osób, które są ofiarami problemów związanych ze stopami. Według raportu American Podiatric Medical Association 50% Amerykanów ograniczyło swoją aktywność na świeżym powietrzu z powodu bólu stóp z powodu źle zaprojektowanego obuwia i dużej aktywności ruchowej, takiej jak skoki, bieganie i taniec.

Źródło: https://www.globenewswire.com/news-release/2020/09/09/2091254/0/en/Medical-Footwear-Market-Size-Share-Trends-Analysis-Report-By-End-Use-By-Distribution-Channel-By-Region-And-Segment-Forecasts-2020-2027.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium