Jak wybrać obuwie ochronne – wskazówki nie tylko dla lekarzy
14.jpg

Obuwie ochronne, które niweluje skutki całodniowej pracy stojącej, obuwie wygodne, piękne i takie, które daje się łatwo czyścić nie tracąc przy tym na wyglądzie? Czy to w ogóle możliwe? Dziś podpowiadamy, jak wybrać dobre obuwie ochronne. Do pracy w ochronie zdrowia, ale nie tylko.

Ochronne obuwie medyczne ma zastosowanie nie tylko w gabinetach lekarskich oraz szpitalach. Noszą je również weterynarze, kosmetolożki, pracownicy spa, fizjoterapeuci, a także nauczyciele przedszkolni, opiekunki w żłobkach, fryzjerzy. Dobre obuwie ochronne medyczne musi mieć kilka cech, które powodują, że praca w nich będzie lżejsza i przyjemniejsza.

Dobre obuwie medyczne – jak wybrać

Skutki pracy stojącej są bolesne – skurczę nóg, bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym lub lędźwiowym, bóle głowy. Może się zdarzyć, że osoby pracujące na stojąco będą odczuwać puchnięcie stóp, po latach konsekwencją pracy stojącej mogą być żylaki. Jak wybrać dobre obuwie medyczne, czy może ono zniwelować skutki pracy stojącej?

Obuwie medyczne – wygoda

Wysokiej jakości obuwie ochronne może przyczynić się do zmniejszenia nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących pracy stojącej. Ważna jest wkładka profilaktyczna, która dobrze profiluje wewnętrzną podeszwę oraz pracująca podeszwa na przykład wykonana z korka lub innego elastycznego materiału. Ważne, aby buty dobrze trzymały się stopy, nie ślizgały się.

Łatwość czyszczenia

Praca w placówkach medycznych lub wszelkiego rodzaju gabinetach czy placówkach użyteczności publicznej wiąże się z obowiązkiem częstego czyszczenia odzieży. Także obuwia. Dlatego medyczne obuwie ochronne powinno mieć wierzch i podeszwę zdatną do częstego mycia z użyciem detergentów. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku ekoskóra, wytrzymałe tworzywo.

Buty medyczne – niebanalny wygląd

Kiedy spędzamy na nogach kilkanaście godzin wygląd butów, które nosimy jest niemniej ważny niż ich jakość i wygoda. Chodzi o to, aby czuć się dobrze i aby ten element stroju do pracy wzbudzał u nas dobre i u innych dobre skojarzenia. Niebanalne wzornictwo obuwia medycznego to świetny pomysł na wyróżnienie się tłumu i pokazanie swojej indywidualności także w pracy. Klienci i pacjenci zasługują na to, by zadbać także o ich humor i samopoczucie.

Obuwie medyczne Dr Cichobieg

Obuwie medyczne Dr Cichobieg to idealne połączenie komfortu użytkowania z oryginalnym, nietuzinkowym wyglądem. Wszystkie dostępne w naszym sklepie internetowym modele obuwia medycznego posiadają profilowaną wkładkę wykonaną ze skóry, lekką korkową podeszwę wykończoną antypoślizgową gumą oraz dodatkowy pasek z tyłu, dzięki któremu doskonale utrzymują się na nodze. Ponadto nasze produkty są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium