Odzież medyczna raport globalny 2022
Odzież medyczna raport globalny 2022

Rynek tekstyliów medycznych w zeszłym (2021) roku odnotował 4,75% wzrostu sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego. Zgodnie z ostatnim badaniem rynku przeprowadzonym przez Technavio, przemysł tekstyliów medycznych ma dalej się rozwijać, w efekcie czego ma wzrosnąć o 3,36 miliarda USD od 2020 do 2025 roku, przy przyspieszonym skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) wynoszącym 5,01%. Region Azja-Pacyfik (APAC) odnotuje najwyższą stopę wzrostu 43% spośród pozostałych regionów. Chiny i Indie są kluczowymi rynkami tekstyliów medycznych w APAC.

Perspektywy rynku regionalnego

Rynek tekstyliów medycznych opiera się na małych przedsiębiorstwach. Sprzedawcy wdrażają różne strategie wzrostu, takie jak koncentracja na dostawie produktów za pośrednictwem wielu kanałów dystrybucji, aby konkurować na rynku. Ekspansja różnych mniejszych gałęzi przemysłu produkującego sprzęt medyczny pomogłaby w rozwoju rynku tekstyliów medycznych w regionie Azji i Pacyfiku. Szybka produkcja tekstyliów medycznych w krajach takich jak Indie, Malezja, Chiny, Korea Południowa i Japonia, a także lokalna produkcja tekstyliów medycznych w Chinach i Korei Południowej są ważnymi czynnikami wzrostu dla rynku tekstyliów medycznych w regionie Azji i Pacyfiku. Ponadto Chiny są czołowym producentem tekstyliów medycznych na świecie i w regionie APAC, ze względu na wzrost popytu na kompozyty włókien i naturalnych polimerów w regionie.

Najnowsze trendy napędzające rynek

Włókniny medyczne są wykorzystywane w szerokiej gamie artykułów, w tym w wkładkach chłonnych, produktach dla osób nietrzymających mocz oraz strojach dla pacjentów i personelu. Od wielu lat znajdują zastosowanie również w takich artykułach jak: pieluchy dziecięce, pościel, koce, opatrunki na oparzenia, fartuchy, bielizna jednorazowa, opatrunki, urządzenia do podawania leków, maski na twarz, poduszki, ochraniacze na buty, gąbki, ręczniki i chusty.

Włókna naturalne i syntetyczne wykorzystywane są do produkcji włóknin medycznych. Miazga drzewna, bawełna i sztuczny jedwab to przykłady włókien naturalnych stosowanych w włókninach medycznych. Miazga drzewna jest wykorzystywana ze względu na swoją wyraźną chłonność, masę i niski koszt, podczas gdy bawełna i sztuczny jedwab są wystarczająco miękkie, aby można je było stosować bezpośrednio na rany.

Trend na rynku tekstyliów medycznych

Nanowłókna to rodzaj jednowymiarowego nanomateriału, który jest wykorzystywany w różnych zastosowaniach medycznych. Nanowłókniny mają dużą powierzchnię i porowatość, co wspomaga przyczepność komórek, a także przyczepność białek i cząsteczek leków. Te cechy odróżniają je od ich mikro- i makro-kuzynów wykonanych z tych samych materiałów. Gojenie ran za pomocą inżynierii tkankowej i dostarczanie leków to tylko niektóre z medycznych zastosowań nanowłókien. W ludzkim ciele włókna te z powodzeniem ułatwiają proliferację komórek i odbudowę tkanek. W rezultacie w całym okresie prognozy zwiększone zapotrzebowanie na nanowłókna w branży medycznej będzie miało korzystny wpływ na światowy rynek tekstyliów medycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium