Odzież medyczna okiem pracowników służby zdrowia
Odzież medyczna okiem pracowników służby zdrowia

Kiedy pracujesz na 12-godzinnych zmianach i ratowanie życia jest częścią Twojej normalnej rutyny, nie masz czasu na martwienie się o niewygodne ubrania w pracy. To coś, o czym pracownicy służby zdrowia wiedzą aż za dobrze, i co zrozumiałe, są subiektywni, jeśli chodzi o fartuchy i akcesoria, które noszą podczas pracy. Poniżej przedstawimy wypowiedzi kilku pracowników służby zdrowia poproszonych o ujawnienie rzeczy, które sprawiają, że ich dni pracy są łatwiejsze i wygodniejsze.

Pielęgniarki

Jan Sanko, pielęgniarka z pogotowia ratunkowego w Kolorado, przez 35 lat pracy nosiła wiele różnych rodzajów fartuchów i odkryła, że rozciągliwy materiał jest kluczem do zachowania wygody. „Wygoda i ładny wygląd nie muszą się wzajemnie wykluczać, a w dzisiejszych czasach jest wiele bluzek, które łączą w sobie modę i funkcjonalność.” Jej siostra - pielęgniarka z pediatrycznego oddziału ratunkowego, Halee Sanko, powiedziała z kolei, że jest bardzo wybredna, jeśli chodzi o swój fartuch, i skłania się ku stylom z dużą ilością kieszeni i elastyczne spodnie ze sznurkiem w pasie.

Tara Shouldis, pielęgniarka z pediatrycznej izby przyjęć na Long Island w Nowym Jorku, jest zwolenniczką wzorzystej odzieży medycznej "Mają zabawne i kolorowe wzory, które są zarówno wygodne, jak i urocze podczas pracy z pacjentami pediatrycznymi" - zachwycała się. Rezydentka pediatrii wymienia fartuchy jako jedyny element odzieży roboczej, bez którego nie może żyć. "Są tak miękkie, oddychające i co najważniejsze rozciągliwe, w przeciwieństwie do sterylnych, chirurgicznych fartuchów. Poza tym za każdym razem doskonale się piorą! Nie wspominając już o pełnym spektrum kolorów" – powiedziała.

Personel medyczny

Nicole Sala, asystentka lekarza w Nowym Jorku, uwielbia bluzy i twierdzi, że są one idealnym połączeniem komfortu, stylu i przystępnej ceny. "Mają wiele kieszeni na wszystkie moje niezbędne rzeczy w ciągu dnia pracy. Są również niezwykle wygodne, dopasowane i funkcjonalne dla asystentki lekarza, która jest w ciągłym ruchu" - ujawniła. W szpitalach bywa czasem dość zimno, a Emily Davan, z oddziału onkologicznego w Nowego Jorku, również zalicza bluzę do swoich niezbędnych elementów garderoby. "Zdarzało mi się już zakładać gruby polar w środku nagłego wypadku w szpitalu i żałowałam tego. Posiadanie czegoś lekkiego jest bardzo ważne" – wyjaśnia.

Obuwie medyczne - opinie

Na 24-godzinnej zmianie, kiedy dzwonisz na konsultacje, biegniesz na oddział ratunkowy w celu przyjęcia lub sprawdzasz chorego pacjenta, nie możesz sobie pozwolić na zmęczone lub obolałe stopy. „Chodaki są lekkie, bardzo wygodne i stanowią panaceum na zmęczone stopy! Możliwość ich wsuwania lub sznurowania to również podwójny plus" – powiedziała Kathy Davan.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium