Medyczny dress code – czy wygląd ma znaczenie?
Medyczny dress code – czy wygląd ma znaczenie?

Jeśli zadamy pytanie, jak wygląda lekarz, zapewne większość ludzi odpowie, że jest ubrany w biały fartuch z kieszonką, ma białe spodnie i chodaki w tym samym kolorze, natomiast przez szyje ma przewieszony stetoskop. Ten stereotypowy wizerunek mocno utarł się w świadomości społeczeństwa. Taki wygląd ma swoje korzenie w historii związanej z odkryciem Pasteura i pasteryzacją oraz sterylizacją odzieży medycznej. Jednak czasy, kiedy lekarze i pielęgniarki chodzili wyłącznie w białych kitlach, minęły bezpowrotnie. Dziś na oddziałach można spotkać pracowników medycznych w odzieży wielokolorowej, w nowoczesnych fasonach i wzorach. Czy oznacza to, że lekarze i pielęgniarki mają całkowitą dowolność i mogą pracować w czymkolwiek? Otóż panuje wśród pracowników medycznych pewien dress code, który jest bardzo istotny. Sprawdźmy jaki styl powinny prezentować osoby pracujące na oddziałach szpitalnych i placówkach medycznych.

Co mówi o pracownikach medycznych ich strój

Jak mówi polskie porzekadło: jak Cię widzą, tak cię piszą. Te słowa bardzo biorą do serca placówki medyczne, którym zależy na dobrej renomie, dlatego ich standardy są zwykle bardzo rygorystyczne, gdyż strój nie tylko mówi o samym człowieku, ale przekłada się to na wizerunek całej firmy.  Najbardziej wymagające placówki medyczne, salony odnowy biologicznej Spa czy salony fryzjerskie preferują, aby ich pracownicy nosili takie same uniformy. Jeszcze lepiej, jeśli strój jest sygnowany logo firmy, a kolor odzieży pasuje do otoczenia.

W placówkach medycznych profesjonalna odzież medyczna nie tylko ma za zadanie sprawiania dobrego wrażenia. Konkretny krój lub kolor jest przypisany do danego stanowiska. Dzięki temu w placówce panuje porządek i łatwo odróżni pracowników administracji od pielęgniarek i lekarzy dyżurujących od tych pracujących na bloku operacyjnym.

Zasady przy wyborze odzieży medycznej

Ubiór pracowników medycznych musi zgodny z normami i przepisami. Bardzo istotne jest, aby taką odzież kupować w sklepach specjalizujących się w produkcji odzieży medycznej. Mamy wtedy pewność, że spełnia ona stawiane wymagania i posiada atesty. W sklepie z odzieżą medyczną zakupisz fartuchy, bluzy i spodnie medyczne o różnych fasonach i wzorach, ale takich, które są dopuszczalne do użytku w pracy medyka i zawodów medycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium