Buty dla pielęgniarek
Buty dla pielęgniarek

Czym powinno charakteryzować się obuwie dla pielęgniarki? Czy jest jakaś różnica w obuwiu medycznym dla lekarza i dla pozostałego personelu szpitalnego? Jak dobrać odpowiednie obuwie? W poniższym tekście postaramy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

                                                 

Obuwie medyczne damskie

Buty dla pielęgniarki powinny być przede wszystkim wygodne. Praca pielęgniarki to długie godziny spędzane „na nogach” i przemierzane codziennie kilometry szpitalnych korytarzy. Kiedy pracuje się w ten sposób, nie można sobie pozwolić na niewygodne obuwie. Może to skutkować nie tylko dyskomfortem, odciskami czy otarciami, ale i poważniejszymi dolegliwościami – zwłaszcza kręgosłupa, które mogą przerodzić się w dotkliwe bóle pleców. Dobre obuwie medyczne to obuwie lekkie, odpowiednio wyprofilowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów – tutaj najpopularniejsza jest skóra naturalna (w przypadku klasycznych chodaków) i specjalna pianka z tworzywa (w przypadku sneakersów). Buty robocze powinny być również odpowiednio wentylowane, aby zapewnić stopom komfort termiczny. Niektóre modele jak na przykład dostępny w sklepie Doktora Cichobiega model: Dr Piguła wyposażone są w dodatkowy ruchomy pasek znajdujący się z tyłu, na podbiciu, który dodatkowo podtrzymuje stopę.

 

Buty lekarza a buty pielęgniarki

Czy istnieje wyraźna granica pomiędzy butami dla lekarza, a butami dla pielęgniarek? W dzisiejszych czasach – zdecydowanie nie. Chciałoby się powiedzieć: wszystkie chwyty dozwolone. Współczesne obuwie medyczne nie przypomina też białych, klasycznych chodaków, które używane były przed laty. Dziś na szpitalnych korytarzach coraz częściej widujemy buty kolorowe, udekorowane zabawnymi nadrukami czy wykonane z nietypowych dotąd materiałów jak pianka z tworzywa. Takie optymistycznie ozdobione obuwie (podobnie jak odzież) może sprawdzić się w szczególności na oddziałach pediatrycznych, gdzie przebywają najmłodsi pacjenci – nawet taki drobiazg może poprawić choremu dziecku humor i sprawić, że będzie bardziej skore do badań czy podjęcia terapii.

 

Jak dobrać odpowiednie obuwie? Najlepiej przymierzyć i chwilę pochodzić. Dziś, nawet w przypadku zakupów w sklepie internetowym nie stanowi to problemu, ponieważ sklepy bez problemu uznają zwroty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium