Telemedycyna – czy to przyszłość lecznictwa?
54.jpg

Choć w Polsce telemedycyna to nowość, to w wielu krajach stanowi już uznany standard. Znajduje zastosowanie w leczeniu chorób przewlekłych, przepisywaniu leków antykoncepcyjnych, a także w leczeniu chorób wstydliwych.

Telemedycyna to konsultacja zdalna. Wykorzystuje nowoczesne technologie do komunikacji lekarza z pacjentem. Dzięki temu wizyta może odbywać się zdalnie, a pacjent może otrzymać w ten sposób poradę lub receptę. W wielu przypadkach, w których badanie organoleptyczne nie jest konieczne – telemedycyna stanowi rozwiązanie idealne. W USA telemedycyna stosowana jest przez publiczne szpitale, gdzie lekarze kontaktują się z pacjentami zdalnie najczęściej w przypadku chorób przewlekłych i konsultacji po zabiegach czy operacjach.

Telemedycyna w chorobach przewlekłych

Jest wiele osób, które borykają się z pewnymi dolegliwościami stale. Jedni musza przyjmować leki cały czas, a inni tylko w nawrocie choroby. To choroby typu: cukrzyca, nadciśnienie, a także AZS, egzema, infekcje grzybicze (także narządów płciowych). Gdy pacjent doskonale wie, co mu doskwiera, a potrzebuje jedynie recepty na lek, którzy już dobrze zna, telemedycyna jest rozwiązaniem szybkim, łatwym i tańszym niż wizyta prywatna. Do tego nie powoduje narastania kolejek do specjalistów.

Telemedycyna w chorobach wstydliwych

Wiele dolegliwości, jak przedwczesny wytrysk, nietrzymanie moczu, infekcje intymne, objawy menopauzy można skutecznie skonsultować zdalnie. W dyskretny sposób można omówić dolegliwości i skorzystać z porady, a także dostać e-receptę na odpowiednie leki.

Antykoncepcja przez internet

Kobiety, które stale stosują antykoncepcję hormonalną nie musza tracić czasu na kolejną wizytę, podczas której chodzi jedynie o wypisanie recepty. Dzięki telemedycynie mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, odbyć konsultację w spokoju, w zaciszu własnego mieszkania. To duże ułatwienie, szczególnie jeśli kobieta korzystała z usług lekarza prywatnie. Telekonsultacja to koszt połowy, a nawet jednej trzeciej wizyty tradycyjnej.

Bezpieczeństwo

Telemedycyna jest legalna, a podczas konsultacji mamy kontakt z prawdziwym lekarzem. Od nas zależy, czy będziemy szczerze odpowiadać na pytania zawarte w formularzu. Lekarz podejmuje decyzję o przepisaniu leku na podstawie opisanych objawów, a nie dlatego, że pacjent „zamawia” konkretny lek.

Niewątpliwymi zaletami telemedycyny są: elastyczność i dyskrecja oraz niższe koszty. Usługi w większości przychodzi online dostępne są 24h na dobę. Do tego można z nich korzystać z dowolnego miejsca bez wychodzenia z domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium