Raport: Rynek odzieży medycznej do roku 2027
136.jpg

Odzież medyczna stosowana w służbie zdrowia chroni personel przed czynnikami chorobotwórczymi. Kombinezony, fartuchy, okulary ochronne lub osłony twarzy, maski, rękawice, płaszcze laboratoryjne, buty i pokrowce na buty pokrywają niemal każdą część ciała.

Zakrycie ust i nosa maskami zapobiega wydychaniu mikroorganizmów w sterylnym środowisku. Odzież robocza w służbie zdrowia, taka jak maski, fartuchy i osłony twarzy, pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnia ochronę pracownikom służby zdrowia, w tym lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitala. W zależności od rodzaju produktu, rynek odzieży roboczej dla służby zdrowia podzielony jest na segmenty: kombinezony, fartuchy i inne. W 2019 r. segment fartuchów osiągnął największy udział w rynku. Fartuchy chirurgiczne noszone są przez personel medyczny podczas zabiegów chirurgicznych, aby uniknąć wymiany płynów ustrojowych, mikroorganizmów i cząstek stałych między nimi a pacjentami. Rosnąca na całym świecie liczba procedur chirurgicznych wspiera wzrost rynku w tym segmencie.

Z geograficznego punktu widzenia rynek odzieży roboczej dla służby zdrowia jest podzielony na Amerykę Północną, Europę, region Azji i Pacyfiku (APAC), Amerykę Południową, Bliski Wschód i Afrykę (MEA).W 2019 roku Europa miała największy udział w światowym rynku odzieży roboczej dla służby zdrowia. Wzrost liczby zabiegów chirurgicznych przyczynia się do dominacji regionu na rynku światowym. Według danych Eurostatu w 2017 r. w UE wykonano około 1,4 mln cięć cesarskich. Ponadto przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat populacja geriatryczna w Europie wzrośnie. Według raportu Komisji Europejskiej, wskaźnik obciążenia demograficznego ma wzrosnąć z 29,6% w 2016 roku do ponad 50,0% do 2070 roku. Ponadto, rosnąca zapadalność na choroby przewlekłe napędza ogólną liczbę operacji przeprowadzanych w regionie. Według Europejskiego Sojuszu na rzecz Chorób Przewlekłych choroby przewlekłe, takie jak rak, cukrzyca, choroby serca i udar mózgu, a także przewlekłe choroby układu oddechowego są głównymi przyczynami śmiertelności w Europie, stanowiącymi 77% całkowitego obciążenia chorobami i 86% wszystkich zgonów. European Society of Gynecological Oncology (ESGO), European Society for Radiotherapy and Oncology (ESTRO) oraz European Society of Pathology (ESP) ustanawiają oparte na dowodach i istotne klinicznie wytyczne w celu poprawy opieki medycznej nad kobietami z rakiem szyjki macicy w Europie. Inicjatywy takie, w połączeniu z rosnącą liczbą operacji przeprowadzanych na kobiecych narządach rozrodczych, prawdopodobnie przyczynią się do wzrostu rynku odzieży roboczej w służbie zdrowia w nadchodzących latach.

Ponieważ nowatorski koronawirus jest przenoszony na zdrowe osoby za pośrednictwem kropli oddechowych, gdy osoba zakażona kaszle lub kicha, pracownicy służby zdrowia muszą używać wysokiej jakości odzieży roboczej, aby chronić się przed zakażeniem. Doprowadziło to ponadto do dużego zapotrzebowania na odzież roboczą w służbie zdrowia, taką jak środki ochrony osobistej, rękawice i maski.

Źródło: https://www.globenewswire.com/news-release/2020/10/21/2111531/0/en/Healthcare-Workwear-Market-Forecast-to-2027-COVID-19-Impact-and-Global-Analysis-by-Product-and-End-Use.html?fbclid=IwAR3xV29tZoyNBDWUBBi3rDACAfFXiNI-Whr28aokTCxFYNvTBD7sc8Amhyk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium