Profesjonalna odzież medyczna= profesjonalny pracownik medyczny
132.jpg

Uniform medyczny stanowi niezbędny element wizerunku osób pracujących w służbie zdrowia. Najczęściej bluzy medyczne noszą pielęgniarki i lekarze, jednak coraz częściej inni pracownicy medyczni są zobowiązani do noszenia tego typu odzieży. Oprócz wygody noszenia, ważnym aspektem jest estetyczny wygląd i wzbudzanie zaufania wśród pacjentów. Co zaskakujące, profesjonalny wygląd przekłada się także na jakość i wydajność pracy.

Badania nie pozostawiają złudzeń- odzież medyczna to konieczność!

W 2012 roku pojawiło się badanie, które udowodniło, że strój jaki nosimy, ma ogromny wpływ na pracę którą wykonujemy. Pracownicy laboratorium, którzy mieli profesjonalne fartuchy wypadali na licznych testach o wiele lepiej niż ci, którzy byli ubrani nieformalnie. Podobne obserwacje zanotowano także w innych grupach zawodowych. Przykładowo, policjanci ubrani w mundury, zachowują się bardziej formalnie, niż ci ubrani po cywilnemu. Wynika z tego wniosek, że uniformy oraz mundury zwiększają motywację i podnoszą poziom zaangażowania pracownika. Pracownicy podchodzą o wiele poważniej do powierzonych im zadań.

Innym powodem dla którego warto przyłożyć się do wyglądu w pracy jest sposób, w jaki odbierają pracowników klienci czy pacjenci. Badania dowodzą, że osoby, które noszą uniformy są lepiej postrzegane przez otoczenie i oprócz kompetencji przypisuje się im konkretne cechy charakteru. Gdy przypadkowym ludziom pokazywano zdjęcie osoby ubranej w mundur oraz zdjęcie tej samej osoby ubranej w codzienne ubrania, przypisywano jej zupełnie inne cechy. W pierwszym przypadku opisywano osobę jako inteligentną, profesjonalną i godną zaufania, w drugim zaś znajdowały się określenia takie jak niepoważny, a nawet podejrzany. Zdarza się, że pracownicy w rejestracji w przychodni, którzy są ubrani w profesjonalną odzież medyczną, są uznawane za osoby z kompetencjami zbliżonymi do tych, które posiadają lekarze czy pielęgniarki. Dlatego pacjenci próbują się ich radzić w kwestiach zdrowotnych.

Istnieje też związek między profesjonalnym wizerunkiem pracownika, a oceną kompetencji przez jego współpracowników. Dlatego warto się przyporządkować danemu dress code’owi. Takie rozwiązanie daje poczucie przynależności do jednego zespołu, który dąży do wspólnego celu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium