Pierwsza wizyta dziecka u dentysty - niech będzie zabawą
18.jpg

Gabinet stomatologa to miejsce, gdzie nikt nie lubi przychodzić. To fakt, z którym trudno dyskutować. Warto jednak pracować nad tym, aby wizyta u dentysty nie była powodem strachu. Pracę należy zacząć u podstaw już podczas pierwszej wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym.

Nie ma jasnych zaleceń dotyczących tego, kiedy udać się z dzieckiem do dentysty. Zwykle rodzice przyprowadzają dziecko do stomatologa dopiero, gdy pojawia się problem. To błąd! I należy edukować rodziców, że pierwsze wizyta powinna mieć charakter zapoznawczy i nie będzie dziwne, jeśli w jej trakcie w ogóle nie dojdzie do badania!

Gdy przygodę z dentystą dziecko zacznie od leczenia z pewnością trudno będzie sprawić, by lęk i obawy przed wizytami w przyszłości zniknęły.

Kiedy pierwsza wizyta u dentysty

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna się odbyć, gdy dziecku wyrosną pierwsze zęby. Czyli w okolicach pierwszego roku życia. Pierwsza wizyta u dentysty powinna na mieć charakter zabawy, zapoznania się z nową sytuacją. Dobrze, aby zarówno dentysta jak i rodzice mieli tego świadomość.

Wszelkie środki, aby uczynić wizytę bardziej przyjazną są dozwolone. Im więcej zabawy, tym większa szansa na to, że i badanie przebiegnie w swobodnej, wesołej atmosferze.

Fotel kosmiczny dentystyczny

Jeżdżenie fotelem w górę i w dół to sztuczka stara jak świat i zawsze się sprawdza. Możliwość sterowania fotelem stomatologicznym niemal jak statkiem kosmicznym podoba się wszystkim dzieciakom. Jeśli maluch jest za mały na samodzielne sterowanie, może siedzieć i jeździć fotelem na kolanach mamy. Czasem maluchy śmieją się tak głośno i szeroko, że udaje się całkiem dobrze obejrzeć małe ząbki.

Kamera w długopisie

Taki mały długopisie i można nim obejrzeć ząbki, a obraz pokazuje się na monitorze. Dentyści maja swoje sztuczki. Długopis z dmuchawką, a nawet mini sikawka z wodą – te wszystkie super moce dentysty pomagają leczyć małe ząbki. Nie wahaj się ich wykorzystać do zachęty dziecka do współpracy.

Przyjazny  dziecku dentysta

Uśmiech, rozmowa, swobodne zachowanie, przyjazny wygląd. Te cechy gwarantują sukces stomatologowi dziecięcemu. Dedykowana stomatologom dziecięcym odzież medyczna jest świetnym sposobem na wzbudzenie zaufania dziecka. Kto nie uśmiechnie się na widok bluzy medycznej z motywem ząbków mlecznych Dr Pink Mleczak? 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium