Noś bawełnianą torbę!
202.jpg

O zgubnym wpływie plastiku na nasze środowisko naturalne słyszał już chyba każdy, ale warto to powtarzać nawet w nieskończoność, ponieważ problem jest naprawdę poważny. Jak możemy ograniczyć ilość wytwarzanych przez nas plastikowych śmieci? Na przykład korzystając z bawełnianych wielorazowych toreb zamiast ich plastikowych odpowiedniczek, z których zazwyczaj korzystamy tylko raz.


Bawełna zamiast plastiku

Dlaczego warto zamienić plastikową torbę na bawełnianą? Albo raczej: dlaczego warto nosić ze sobą własną, wielorazową torbę bawełnianą na zakupy zamiast po raz setny kupować foliówkę i wyrzucać ją do kosza zaraz po rozpakowaniu sprawunków? Właśnie dlatego. Po pierwsze: aby ograniczyć ilość plastikowych śmieci, które wprost nas zalewają. Po drugie: ponieważ w skali długofalowej jest to nawet tańsze rozwiązanie - płacimy raz, korzystamy wiele razy. Wyprodukowanie prostych, bawełnianych toreb (nawet pochodzących z recyclingu) jest coraz tańsze i naprawdę niewiele potrzeba zainwestować, aby taką torbę nabyć. Często rozdawane są nawet za darmo podczas pro-ekologicznych eventów jak na przykład 23 stycznia, czyli podczas światowego dnia bez opakowań foliowych. Ponadto materiałowe torby z reguły są dużo wytrzymalsze od foliowych - nie ryzykowałbym noszenia cięższych zakupów w jednorazowej “zrywce”.


Bawełniany trend

Noszenie toreb 100% cotton stało się niemalże modne. W każdym razie coraz wyraźniej widać ów trend w zachowaniach konsumentów. Bawełnę bardzo łatwo dostosować do swojego stylu. Łatwo się barwi (a raz zabarwiona, później się nie odbarwia) i z łatwością można ją “spersonalizować” poprzez umieszczenie na niej nadruku. Co prawda istnieje już wiele firm, które dostarczają gotowe już - ozdobione produkty, ale - jeśli cenimy sobie indywidualizm - możemy zaprojektować zdobienie sami i umieść na nim swój ulubiony cytat, grafikę czy wzór. Zarówno gotową torbę, jak i taką przygotowaną przez nas z łatwością można zamówić przez internet.

Bawełniane torby stały się również niezwykle popularnym gadżetem firmowym. Zaraz obok długopisów, notesów i pendrive’ów zajmują miejsce w top10 obecnie najpopularniejszych prezentów od przedsiębiorstw. Zwłaszcza, że są wygodnym opakowaniem na taki gadżetowy “welcome pack” i mogą być przyozdobione naszym logotype w widocznym miejscu.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium