Medyczna… szafa? Tak!
102.jpg

Niecodzienny prezent otrzymał w ostatnich dniach Centralny Szpital Kliniczny MSWiA oraz szpitale jednoimienne zrzeszone w Polskiej Federacji Szpitali – szafy AirDresser firmy Samsung, które w kilka chwil usuwają z ubrań wirusy, bakterie, alergeny, szkodliwe substancje czy też zapachy. Urządzenia te, do zapewnienia higienicznej czystości, wykorzystują parę wodną oraz gorące powietrze.

Na pomoc medykom

Pandemia dotknęła nas wszystkich, jednak szczególnie mocno uderzyła w pracowników służby zdrowia, czyli właśnie o osoby troszczące się o zarażanych wirusem. W placówkach przekształconych na szpitale jednoimienne ogromnie ważne jest przestrzeganie norm sanitarnych. Jedną z podstawowych zasad jest zagwarantowanie sterylnie czystych uniformów personelowi medycznemu każdego dnia. Od tego zależy bezpieczeństwo i zdrowie zarówno pacjentów, jak i ogromnej rzeszy pracowników szpitala. Dotychczasowe metody czyszczenia odzieży medycznej są niestety czasochłonne i nie zawsze w stu procentach skuteczne. Marka Samsung postanowiła wspomóc medyków i przekazać do wybranych placówek swoje najnowsze osiągnięcie, które cechuje się zdecydowanie większą efektywnością oraz czasem pracy. Szafy AirDresser pozwalają na natychmiastowe i skuteczne wyczyszczenie uniformów, które od razu nadają się do założenia. Sprezentowane szpitalom szafy pomogą nie tylko w walce z koronawirusem, ale także w dalszej perspektywie, zapewnią zdecydowanie wyższy poziom higieny odzieży pracowników służby zdrowia. Federacja Szpitali jest najbardziej reprezentatywną organizacją pracodawców szpitali w kraju, aktywną także na arenie międzynarodowej jako przedstawiciel polskich szpitali.

W walce z wirusami i nie tylko

Testy przeprowadzone w Laboratorium Uniwersytetu Korei Południowej udowodniły, że medyczne szafy podczas programu czyszczenia „dezynfekcja” potrafią wyeliminować z odzieży do 99,9% trzech typów wirusów: adenowirusów, wirusów grypy, herpeswirusów – oraz dwóch typów bakterii – Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) oraz Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Natomiast badania przeprowadzone przez Intertek, globalnego lidera w badaniach i certyfikacji produktów, dowiodły, że Samsung AirDresser podczas tego programu jest w stanie usunąć do 99% roztoczy i kurzu. Zdecydowanym ułatwieniem dla szpitali jest również to, że urządzenia te nie wymagają bezpośredniego podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, dzięki czemu mogą być ustawiana w dowolnym miejscu: w pokojach, salach, czy nawet korytarzach.

„Szereg zalet, które posiada szafa parowa AirDresser, czyni ją idealnym rozwiązaniem dla szpitali jednoimiennych, w których czysta odzież medyczna potrzebna jest bez przerwy i nie można tracić czasu na jej transport do zewnętrznych firm usługowych”. – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Specjalistyczne szafy trafiły do wybranych szpitali jednoimiennych w całym kraju. Nie jest to pierwszy taki podarunek od firmy Samsung, wcześniej firma podarowała pralki i suszarki do Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium