Leczniczy masaż stóp
Leczniczy masaż stóp

Praca w ruchu, długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, chodzenie w butach na wysokich obcasach lub po prostu w niewygodnych butach powoduje dyskomfort, uczucie zmęczenia nóg, ból kolan i pleców. Po ciężkim dniu pracy nasze ciało domaga się ukojenia. Ciepła wieczorna kąpiel i masaż stóp pomogą się nam zrelaksować. Niektórzy także wierzą, że masaż stóp może leczyć rozmaite dolegliwości.

Akupresura - siła dotyku

Akupresura to alternatywna metoda leczenia pochodząca z Chin znana już siedem tysięcy lat. Zwolennicy tej metody uważają, że może ona zastąpić leki przeciwbólowe oraz złagodzić objawy wielu chorób. Jest to rodzaj masażu, który polega na głaskaniu, dotykaniu, uciskaniu i opukiwaniu konkretnych miejsc na ciele. Według tradycyjnej medycyny chińskiej istnieją na ciele punkty akupunkturowe, których uciskanie powoduje pobudzanie zakończeń nerwowych tworząc impulsy, które są przesyłane poprzez ośrodkowy układ nerwowy i korę mózgową, prosto do chorego miejsca. W konwencji chińskiej uważa się, że zablokowane przepływy energii „chi” zaburzają równowagę ciała Yin Yang i powodują choroby. Uciskanie miejsc akupunkturowych odblokowuje kanały zwane meridianami przywracając harmonię w organizmie. Mimo że nie ma naukowego, medycznego potwierdzenia działania tej metody, to posiada ona wielu entuzjastów, którzy potwierdzają dobroczynny wpływ chińskiego masażu stóp. Jedną z teorii wyjaśniającą działanie akupunktury jest ogólne rozluźnienie i uwalnianie podczas masażu hormonów szczęścia czyli endorfin, które działają znieczulająco. Inną teorią jest występujący u pacjentów efekt placebo.

Masujące buty

Wraz ze wzrostem zainteresowania chińską medycyną, na rynku pojawiły się liczne gadżety i akcesoria do masażu stóp. Dużą popularnością cieszą się klapki z wkładką masującą wykończoną licznymi drobnymi wypustkami. Mocniejszy efekt masujący dadzą buty z wkładką o fakturze małych kamieni. Dostępne są także maty do akupresury z otoczaków, a także rollery i piłki o różnych fakturach, od drobnych igiełek po grubsze kolce i wypustki. Stosowanie takiego obuwia i akcesoriów na pewno pomoże pobudzić krążenie krwi i poprawi kondycję naszych nóg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium