Jakich weterynarzy lubią właściciele psów - 5 cech
16.jpg

Lekarz weterynarii, który jest znany i lubiany nie będzie narzekał na brak pacjentów. W parze z wiedzą, doświadczeniem i skutecznością powinny iść jeszcze inne cechy. To między innymi poczucie humoru, dystans i uważność. To właściciele psów lubią najbardziej, sprawdź, co jeszcze.

Weterynarz ma podwójnie trudne zadanie: musi nie tylko nawiązać dobry kontakt z leczonym psem, zbadać go i postawić trafną diagnozę. Musi jeszcze nawiązać relację z właścicielem, a to nierzadko może być trudniejsze. Warto jednak się starać, bo dobra relacja z właścicielami psów to same korzyści: skuteczność leczenia jest większa, gdyż właściciel rzetelniej stosuje się do zaleceń, pies czuje się pewniej, gdy jego pan lub pani czują się swobodnie w gabinecie lekarskim. I na koniec sprawa nie najważniejsza, ale istotna: zadowolony właściciel wróci do naszego gabinetu. I poleci nas znajomym.

Jakich weterynarzy lubią właściciele psów? Oto 5 najważniejszych cech:

Weterynarz skuteczny

Z tym nie ma co dyskutować. Rolą lekarza weterynarii jest leczyć zwierzęta. I to wiedza jest najważniejsza. Lubiani weterynarze to weterynarze skuteczni, który dobrze leczą i ujmują cierpienia zwierzętom. Dlatego zawsze warto inwestować w szkolenia, uczyć się obsługi narzędzi diagnostycznych i mieć otwartą głowę.

Weterynarz uważny

Lekarz weterynarii, który wiele pamięta, również zabawne szczegóły i słabostki naszego pupila, zadaje dużo pytań, a także jest empatyczny w stosunku do psa oraz właściciela. To ideał. Jeśli sytuacja jest poważna zająć się należy nie tylko cierpieniem zwierzęcia, ale także trudnymi emocjami jego właściciela. Wystarczy dobre słowo, coś , co doda otuchy, zrozumienie.

Weterynarz z pasją

To, czy ktoś lubi zwierzęta, czy nie, łatwo wyczuć. Właściciele kochają swoje czworonogi nad życie i liczą, że osoba, której powierzają ich zdrowie lubi to, co robi. Nie wystarczy z pasją pracować, warto to jeszcze pokazać. Śledzenie nowinek, wydarzeń branżowych, nowości wśród produktów dla zwierząt – to wszystko pokazuje, że ta praca to Twoja pasja. Dodatkowo, warto postawić na strój, który pokaże, że lubisz to, co robisz. Zabawna, ale estetyczna i oryginalna odzież medyczna dopełni takiego wizerunku.

Weterynarz z poczuciem humoru i dystansem

Nie można życia traktować zbyt poważnie. Żarty i dystans zawsze poprawiają atmosferę podczas wizyt. Nawet zwierzęta odczuwają, że ludzie w ich otoczeni czują się dobrze, uśmiechają się, są zrelaksowani. Dlatego poczucie humoru trzeba zawsze zabierać ze sobą do pracy.

Weterynarz szczery

Jeśli właściciel popełnia błędy żywieniowe i nie dba odpowiednio o jego zdrowie – należy to w sposób delikatny, ale szczery powiedzieć. Jeśli sytuacja jest trudna, właściciel nie oczekuje „owijania w bawełnę”. Dlatego szczerość jest bardzo ceniona u weterynarzy przez właścicieli psów. Warto mówić prawdę: na temat leczenia, produktów, zaleceń, a nawet… własnych niedostatków wiedzy. Osoba szczera jest bardziej godna zaufania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium