Jak kupować buty przez Internet i uniknąć rozczarowania? Część 2
158.jpg

Najlepsze buty to takie, które idealnie leżą na nodze. Wybierając obuwie przez Internet często obawiamy się, że nie trafimy z rozmiarem lub fasonem. Nawet jeśli wiemy jak dokładnie zmierzyć długość stopy, zdarza się, że zakup jest nietrafiony. Z tym problemem często zmagają się osoby otyłe lub schorzeniami ortopedycznymi. W takim przypadku należy zwracać uwagę także na inny parametr, jakim jest tęgość obuwia. Dowiedz się jakie typy tęgości są dostępne na rynku i ciesz się udanymi zakupami online.

Rodzaje tęgości butów

Tęgość obuwia określana jest przez cztery wymiary: szerokość podstawy w przedstopiu, szerokość podstawy w pięcie, obwód kopyta w przedstopiu oraz obwód kopyta w podbiciu.

Oto najczęściej stosowane przez producentów oznaczenia tęgości obuwia:

  • Tęgość F - Tego typu obuwia powinni szukać właściciele wąskich stóp. Jeżeli większość butów, mimo dobrze dobranej wkładki odstają lub klapią niczym klapki na basenie, albo zdarzyło Ci się zgubić but na schodach niczym Kopciuszek, oznacza to, że wybierasz buty zbyt tęgie.
  • Tęgość G - To regularna i najczęściej spotykana tęgość obuwia. Stopy o tej tęgości nie są ani za szerokie, ani za wąskie. Jeżeli posiadasz właśnie taki profil stopy to prawdopodobnie nie masz większych problemów z doborem wygodnych butów i możesz swobodnie przebierać w różnych markach i modelach.
  • Tęgość H - To oznaczenie butów na szeroką stopę z większym podbiciem. Jeżeli często spotykasz się z problemem uciskania butów na boki i podbicie stopy, lub zmagasz się z wrastającymi paznokciami to znaczy, że lepiej dopasowane będą buty o większej tęgości.

Oprócz wyżej podanych oznaczeń, u niektórych producentów można spotkać się również z obuwiem o tęgości J, K i M. Przeważnie są to buty lecznicze dla osób z problemami ortopedycznymi i często są one wykonywane na zamówienie. Osoby o tęgich stopach powinny szukać obuwia ze skóry naturalnej, która z czasem rozciąga się i dostosowuje się do profilu stopy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium