Jak kupować buty przez Internet i uniknąć rozczarowania? Część 1
156.jpg

Od początku pandemii obserwujemy lawinowy wzrost zainteresowania zakupami online. Początkowo był to efekt braku możliwości zaopatrzenia się w sposób tradycyjny, jednak z czasem konsumenci przyzwyczaili się do tej formy zakupów i docenili wygodę oraz sprawne transakcje. Wiele marek dostosowuje się do nowych trendów i przenosi swoją sprzedaż do Internetu. Klienci bardzo chętnie kupują żywność w e-sklepach (zanotowano wzrost sprzedaży aż o 400%). W przypadku produktów spożywczych bardzo rzadko dokonywane są zwroty. Najczęściej odsyłane produkty to odzież i obuwie. Przeważnie powodem jest źle dobrany rozmiar. Podpowiem na co zwrócić uwagę i jak dobrać rozmiar butów, by uniknąć problemu z ich odsyłaniem.

Jak mierzyć stopę

Przy wyborze odpowiedniego obuwia kluczowe jest dokładne zmierzenie stopy. Nie należy kierować się rozmiarem, który na ogół nosimy, ponieważ rozmiarówka może się nieco różnić u różnych producentów. Jeżeli chcemy czuć się komfortowo w nowych butach przez cały dzień, powinniśmy mierzyć stopy wieczorem, gdyż po całym dniu mogą być trochę spuchnięte. Ponadto należy zmierzyć obie stopy, ponieważ mogą się nieznacznie różnić rozmiarem. Jeżeli jest różnica w rozmiarze stóp, wybieramy ten nieco większy. Dodatkowo wybierajmy buty o wkładce o 0,3-0,5 cm dłuższej od rozmiaru naszej stopy. Zapobiegnie to obijaniu palucha podczas chodzenia.

Aby dokładnie zmierzyć stopę należy przymocować kartkę do podłogi (można przykleić ją taśmą klejącą), następnie starannie odrysować stopę, uwzględniając przy tym zaokrąglenie palucha i pięty (dla ułatwienia, kartkę można przymocować tuż przy ścianie lub meblu i ustawić stopę tak, by tył pięty dotykał ściany). Kiedy mamy już dokładny odrys naszej stopy, za pomocą linijki mierzymy odległość między skrajnymi punktami (od środka pięty do czubka najdłuższego palca). Kierując się tymi wskazówkami z pewnością unikniecie nieudanych zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium