Globalny rynek obuwniczy – analiza i prognozy
178.jpg

Szczegółowe badania globalnego rynku obuwia pozwalają nam stwierdzić, że będzie on rósł w ponad dwunastoprocentowym tempie w przeciągu najbliższych 7 lat. Raport dotyczący obuwnictwa prognozuje wzrost wynikający przede wszystkim w wyniku rosnącej aktywności sportowej konsumentów, jak i ich zróżnicowanych potrzeb.

Buty ekologiczne

Szacuje się, że na obecną chwilę wartość rynku obuwniczego jest liczona w miliardach dolarów. Obejmuje on obuwie codzienne, sneakersy, obuwie eleganckie, obuwie specjalistyczne, obuwie sportowe oraz inne towary pokrewne. Te produkty obuwnicze są wykonane z różnych materiałów, na przykład skóry, plastiku, gumy czy tkaniny. Skóra jest jednym z najczęściej używanych materiałów do produkcji. Główni gracze, coraz częściej do produkcji obuwia używają ekologicznych surowców w połączeniu z przetworzonymi oponami samochodowymi, wyściółką dywanową z recyklingu, bawełną organiczną i skórami barwionymi roślinnie.

Obuwie profesjonalne

Ze względu na duże zapotrzebowanie na modne i wygodne obuwie, firmy skupiają się na kilku podstawowych aspektach, na przykład kreatywnych projektach, rozwoju produktów i zaawansowanych rozwiązaniach technicznych, aby napędzać rynek obuwniczy. Również ze względu na wzrost aktywności sportowej, położono nacisk na rozwój technologii, który z kolei sprawił, że obuwie zyskało ogromną popularność w profesjonalnej odzieży sportowej. Rosnące znaczenie tego rodzaju obuwia jest jednym z głównych czynników napędzających rozwój rynku obuwniczego.

Internetowy sklep z butami

Ponadto główni dostawcy działający w tej branży decydują się na sprzedaż za pośrednictwem platform internetowych. W związku z rozwojem różnych firm wykorzystuje się sklepy internetowe w celu zabezpieczenia dostaw do szerszej bazy klientów. Ponadto pomaga im to reklamować swoje produkty z dużymi rabatami i ofertami dla konsumentów. Rosnący popyt na obuwie sportowe wśród ludzi wynika ze wzrastającego zaangażowania ludzi w różne zajęcia sportowe, takie jak między innymi squash, koszykówka, piłka nożna, siatkówka i aerobik. Oprócz tego świadomość fizycznych korzyści płynących z wykonywania codziennych ćwiczeń napędza rozwój rynku obuwia sportowego. Duże globalne imprezy lekkoatletyczne organizowane okresowo, na przykład Igrzyska Olimpijskie, Super Bowl i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, również przyczyniają się do wzrostu liczby fanów i rynku obuwniczego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium