Do pracy w klapkach? Czemu nie!
100.jpg

W ostatnim czasie przeprowadzono ankietę dotyczącą ubioru pracowników biurowych latem. Badani niemal jednoznacznie stwierdzili, że najbardziej nieodpowiednie są krótkie spodenki. A co z letnim obuwiem? Zdania są podzielone, ale coraz częściej patrzymy na nie przychylnym okiem.

Szorty na cenzurowanym

W biurze największe zgorszenie wywołują krótkie spodenki i szorty. Co ciekawe, w przypadku letniego ubioru mężczyźni oceniani są znacznie gorzej. Większość ankietowanych twierdzi, że osoby pracujące w biurze lub mające kontakt z klientem zobowiązane są do zachowania określonego dress-codu. Dwie osoby na dziesięć są jednak innego zdania i twierdzą, że do pracy stricte biurowej nadają się stroje każdego rodzaju. Statystycznie częściej uważają tak mężczyźni: 23%, podczas gdy przedstawicielki płci pięknej jedynie w 17%. Częściej w przypadku męskiego stroju dochodzi do krytyki: aż 59% ankietowanych uznaje krótkie spodenki u mężczyzn za nieakceptowalne, podczas gdy wśród kobiet odsetek ten wynosi jedynie 53%. Jeśli chodzi natomiast o typowo kobiece części garderoby takie jak spódnice i sukienki, to respondenci odpowiedzieli, że spódniczka typu mini jest nieodpowiednia dla 39% z nich, a sukienka na ramiączkach dla 37%.

A co z obuwiem?

Co wolno założyć na stopy, kiedy żar leje się z nieba? W niektórych miejscach (zwłaszcza tych, w których jesteśmy zagrożeni uszkodzeniem przez przejeżdżający wózek widłowy lub inny pojazd) rodzaj obuwia określony jest w przepisach BHP lub w umowie. Natomiast gdy mówimy o miejscach dla naszych stóp bezpiecznych wydaje się, że panuje dowolność. Do widoku personelu medycznego ubranego w tak zwane chodaki lub trepy w szpitalach i placówkach badawczych jesteśmy już przyzwyczajeni. Dlaczego nie przenieść tego zwyczaju do innych miejsc pracy? Przecież nie jest to nadmierne eksponowanie ciała, które może narazić pracodawcę na problemy wizerunkowe. Kluczowa wydaje się higiena i schludny wygląd naszych stóp. Na szczęście istnieje cała gama wygodnych i przewiewnych butów, które nie odsłaniają za dużo, jednocześnie zapewniając komfort noszenia i odpowiednią temperaturę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium