Co ubranie mówi o człowieku, a co mówi o nim odzież medyczna?
40.jpg

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. I czy chcemy tego czy nie, na to wrażenie składa się w pierwszej kolejności wygląd zewnętrzny i zachowanie. A wygląd zewnętrzny poza indywidualnymi cechami psychofizycznymi to oczywiście strój. 


Ludzki umysł w ciągu kilku sekund decyduje, czy ufa nowo napotkanej osobie czy nie. Na wrażenie składa się wygląd, gesty, ton głosu. Wielu rzeczy nie jesteśmy nawet świadomi. Jest jednak coś, na co mamy wpływ i czego nie należy bagatelizować: strój. Nasze ubrania mogą mówić o nas więcej niż myślimy i szczególnie w pracy należy dobierać je z rozwagą.

Co mówi o nas styl ubioru

Noszone ubrania określają naszą osobowość. Nawet jeśli nie przywiązujemy wagi do ubrań – to już coś o nas mówi. W zależności od sytuacji styl i wybrana kreacja może pomóc lub przeszkodzić w nawiązaniu kontaktu, wzbudzeniu zaufania czy przekonaniu kogoś do swoich racji.

Na spotkaniu biznesowym żakiet, marynarka i krawat wzbudzi więcej zaufania niż dżinsy i bluza. Szukając usług architekta, stylisty czy fryzjera będziemy szukać stylu artystycznego, który świadczyć będzie o fantazji, talencie, wyobraźni. Natomiast w przypadku zawodów medycznych i usług powiązanych z branżą medyczną najbardziej zbudza zaufanie profesjonalna odzież medyczna.

Co mówią o nas kolory naszych ubrań

Czerwony to kolor silnych osobowości, dominujący. Daje wizerunek osoby dynamicznej i odważnej. Biel to kolor, który buduje dystans, jest oficjalny. Prosta biała koszula na oficjalnym spotkaniu to jednak oznaka zamiłowania do prostoty. To klasyczny minimalizm, który pokazuje, że nie mamy nic do ukrycia. Ciemne kolory, jak butelkowa zieleń, granat, szarość mogą wydawać się zachowawcze, ale oznaczają zamiłowanie do porządku. Kolory pastelowe wybierają idealiści. Jeśli pastele skomponowano w stylizacji mono (cały strój w jednym kolorze) może to świadczyć o konserwatyzmie, a łączenie różnych kolorów o kreatywnym usposobieniu.

Ulubiony fason ubrań

Osoby, które preferują styl luźny, oversize i zamaszyste fasony być może nie są pewne swojej figury. Ale z pewnością nie lubią ograniczeń. Pragną swobody, braku nakazów i zakazów. Styl młodzieżowy u osób w sile wieku może być oznaką lęku przed odpowiedzialnością i chęcią zatrzymania czasu, ale może tez świadczyć o artystycznej, kreatywnej duszy. Osoby, które noszą rzeczy blisko ciała opinające mogą tęsknić na bliskością drugiego człowieka i jego dotykiem. A kobiety, których stylizację pokazują więcej ciała są zwykle przywiązane do swojego wyglądu i niezbyt pewne siebie w innych dziedzinach. Ludzie, którzy ostentacyjnie nie dbają o swój wygląd, noszą ubrania niechlujne, pogniecione, niedopasowane, dają komunikat, że nie chcą kontaktu z innymi, nie chcą uwagi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium