Była medyczna szafa - czas ma medyczną bramkę
146.jpg

Medycyna stale korzysta z nowoczesnych technologii w celu podniesienia jakości świadczonych usług. Od jakiegoś czasu, w polskich szpitalach zainstalowane są medyczne szafy AirDresser, które w kilka chwil usuwają z odzieży medycznej szkodliwe substancje, alergeny i patogeny. Szpitale i placówki medyczne są szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów. Nienaganna czystość i sterylność jest konieczna dla zachowania bezpieczeństwa zarówno personelu medycznego jak i pacjentów. W celu podniesienia ochrony przed patogenami Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zainstalowało przy wejściu do swojej przychodni bramkę dezynfekcyjną z automatycznym pomiarem temperatury.

Nowoczesne technologie pomocne w czasie pandemii

W miejscu gdzie codziennie przebywają dziesiątki osób z obniżoną odpornością, spowodowaną nowotworami oraz leczeniem chemioterapią, dodatkowa ochrona jest niezbędna. Nowe urządzenie, zainstalowane w przychodni onkologicznej, dokonuje pomiaru temperatury ciała pacjentów, co wstępnie pozwala uniemożliwić wejście osobom z infekcją oraz dezynfekuje odzież i obuwie pacjentów. Bramka jest kolejnym elementem systemu ochrony, uzupełniającym panujący od początku pandemii ścisły reżim sanitarny. W szpitalu panuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów, natomiast pacjenci, przed przyjęciem, poddawani są wstępnej analizie stanu zdrowia oraz są testowani na obecność Sars-Cov-2.

Bramki dezynfekujące są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w dużych obiektach, takich jak szkoły czy instytucje kultury. Technologia opiera się przeważnie na rozpylaniu mgły z preparatu dezynfekującego, zalecanego przez WHO, niezawierającego alkoholu. Cząsteczki płynu mają wielkość poniżej 10 um , dzięki czemu odzież pozostaje sucha.

Eksperci podkreślają, że mimo rozpoczętych już szczepień na COVID, dalej obowiązuje nas zachowywanie dystansu społecznego, bezwzględne zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja i częste mycie rąk.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium