Ambulans robi ijo ijo
182.jpg Chłopcy od najmłodszych lat interesują się pojazdami na sygnale. Obserwowanie karetki lub wozu strażackiego w akcji jest nie lada atrakcją dla każdego malucha. Migające światła pojazdów uprzywilejowanych skutecznie przyciągają uwagę dziecięcych oczu. Oprócz efektów dźwiękowych i świetlnych, dla chłopców bardzo ważna jest duża prędkość z jaką poruszają się pojazdy na sygnale. Służby medyczne bardzo chętnie wykorzystują fascynację dzieci ambulansem, aby uspokoić małych pacjentów.

Ratownicy - bohaterzy

Dzieci bardzo chętnie oglądają i słuchają opowieści o strażakach i policjantach. Ulubieni bohaterzy milusińskich to Strażak Sam, Piesek Chase oraz Marshall z Psiego Patrolu, który oprócz tego, że jest strażakiem, to doskonale zna się na pierwszej pomocy medycznej. Kiedy dzieci wcielają się w rolę ratownika medycznego, strażaka lub policjanta zabawa nabiera dużej dynamiki. Najmłodsi lubią zabawę, w której mogą poczuć się jak bohaterzy, a postaci ratownika bądź służb mundurowych, są zwłaszcza dla chłopców, bardzo ważne i godne naśladowania. Najbardziej pożądanymi zabawkami wśród chłopców są wszystkie pojazdy uprzywilejowane, zwłaszcza te, które świecą, wydają dźwięki i posiadają elementy ruchome. Podczas spaceru żadne dziecko nie przejdzie obojętnie obok wozu strażackiego w trakcie akcji, czy ambulansu zaparkowanego na poboczu.

Dzieci na SORze

Bez względu na porę roku dzieci są częstymi pacjentami na SORze. Oddziały specjalizujące się w opiece pediatrycznej doskonale wiedzą, że każda wizyta dziecka na oddziale ratunkowym jest dla niego ogromnym przeżyciem. Aby pomóc dziecku podczas emocjonujących chwil w szpitalu, lekarze pediatrzy oraz pracownicy medyczni starają się wprowadzić przyjazną atmosferę. Jednym ze sposobów na ocieplenie wizerunku pracowników szpitala jest odzież medyczna w kolorowe, zabawne wzory. Marka DrCichobieg zaproponowała nowy wzór chodaków medycznych Dr AmbuLANS, na które zwrócą uwagę miłośnicy karetek i helikopterów ratunkowych. Jako rodzic możesz pomóc swojemu dziecku przeżyć „przygodę” na oddziale SOR zabierając ze sobą ulubiony, zabawkowy pojazd ratunkowy. Możesz zachęcić dziecko aby pochwaliło się swoim autkiem lekarzowi lub ratownikowi medycznemu. Pomoże to zbudować przyjazną relację dziecka z osobą udzielającej pomocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium