5 rzeczy, o których lekarz Ci nie powie - ciekawostki medyczne
5 rzeczy, o których lekarz Ci nie powie - ciekawostki medyczne

Lekarze wiedzą o nas i naszych ciałach wiele ciekawych rzeczy, ale nie dzielą się nimi podczas standardowych wizyt pacjentów w ich gabinetach. Czasem trzeba pociągnąć lekarza za język, żeby zdradził jakąś ciekawostkę. Dziś mamy dla Was ich aż 5. Sprawdźcie!

Wydaje Ci się, że o swoim ciele wiesz wszystko, że niewiele jest Cię w stanie zaskoczyć? A czy wiesz, ile ważą bakterie w Twoim ciele albo jak skuteczna w leczeniu chorób jest… bioenergoterapia?

Oto 5 ciekawostek medycznych – o tym nie powie Ci lekarz

 1. Bakterie w ciele człowieka ważą 2,5 kg
  Tak, cały mikrobom, czyli ogół mikroorganizmów, które bytują w naszych organizmach może ważyć nawet 2,5 kilograma. Chociaż nie widzimy ich i nie czujemy ich obecności, równowaga bakteryjna jest kluczowa dla naszego zdrowia. Dzięki obecności dobroczynnych bakterii w naszych jelitach, na naszej skórze czy narządach płciowych, te szkodliwe mikroorganizmy, jak grzyby i wirusy nie mogą się namnażać i wprowadzić do infekcji. Są one obecne, ale mikrobom nie pozwala im się namnażać.
 2. Już niemal co drugie dziecko w Polsce rodzi się przez cesarskie cięcie
  44 proc. porodów odbywa się przez cesarskie cięcie. Ilość tych zabiegów wciąż rośnie. Niedługo połowa noworodków będzie przychodzić na świat drogą operacyjną. Choć cięcię cesarskie jest procedurą ratującą życie, to w sytuacjach, gdy nie jest konieczne może prowadzić do powikłań zarówno u matki jak i u dziecka. Wśród nich wymienia się: depresję poporodową, kłopoty z karmieniem piersią, zaburzenia napięcia mięśniowego u dzieci, zmniejszoną odporność.
 3. Bioenergoterapia jest skuteczna w 22 procentach przypadków
  Co piąty pacjent korzystający z pomocy bioenergoterapii deklaruje, że była ona skuteczna. Pokazuje to siłę wiary i autosugestii. Wiele naszych dolegliwości znika, gdy bardzo tego chcemy. Na skuteczność bioenergoterapii nie ma żadnych dowodów naukowych.
 4. Miliony naszych komórek codziennie umierają
  Codziennie umierają miliony komórek, a w ich miejsce powstają nowe. Dzięki temu dzieci rosną rozwijają się, rany się goją, zmęczenie znika po odpoczynku. Śluzówka wyściełająca nasz żołądek zupełnie się wymienia w ciągu trzech dni, ale na wymianę naszego szkieletu potrzeba aż 10 lat. Coraz mniejsza zdolność organizmu do odnawiania wiąże się z upływającym czasem. Gdy organizm ulega degeneracji i już przestaje się odnawiać – umieramy.
 5. Najsilniejszym ludzkim mięśniem jest serce
  Serce nigdy nie odpoczywa, bije od życia płodowego aż do śmierci. Jest tak silne, że mogłoby wpompować krew na wysokość kilku metrów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium