5 cech lubianego fryzjera - sprawdź, czy je posiadasz
38.jpg

Fryzjer, stylista fryzur, ale także powiernik i terapeuta. To zawód dla wyjątkowych ludzi. Muszą połączyć umiejętności manualne, techniczne oraz psychologiczne. Sprawdźcie, jakie cechy posiadają najbardziej lubiani fryzjerzy.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni przychodzą do fryzjera, aby poprawić swój wygląd, ale także samopoczucie, by zadbać o siebie, by mieć poczucie, że ich schludny i atrakcyjny wygląd zaskarbi im przychylność otoczenia. Dlatego fryzjerzy i styliści fryzur niezależnie czy specjalizują się w fryzurach damskich czy męskich – mają trudne zadanie. Muszą nie tylko wyczarować piękne fryzury, ale zadbać także o samopoczucie klienta.

Cechy lubianego fryzjera:

1. Nie narzuca swojej wizji

  Zmorą fryzjerów są dwie postawy klientów „poproszę, tak, jak ta aktorka na zdjęciu” oraz „w czym mnie pan/pani widzi”. Wiadomo, że nigdy nie udaje się uzyskać identycznego efektu jak u innej osoby, w szczególności, gdy mamy do czynienia w fryzurą wystylizowaną do zdjęcia. Do tego kwestia koloru, typu włosa, karnacji, kształtu twarzy. Natomiast prośba o to, by fryzjer dobrał fryzurę, ma szansę na powodzenia w przypadku mężczyzn (choć nie zawsze kończy się sukcesem), ale w przypadku kobiet, zwykle skazana jest na porażkę. Dlatego rolą fryzjera jest dojście do tego, na jakim wizerunku zależy klientowi, ile czasu może i chce poświęcić włosom, jakie cechy chce podkreślić. Aby uzyskać taką wiedzę, stylista musi zadać wiele pytań, pokazać szereg zdjęć i wykazać się wiedzą zawodową oraz intuicją. Czasem sama klientka nie jest pewna, czego tak właściwie chce.

  2. Umie słuchać

   Stylista musi słuchać podwójnie, nie tylko usłyszeć to, co klient mówi między wierszami, tak, aby spełnić jego oczekiwania, ale także już w trakcie wykonywania zabiegów słuchać klienta i prowadzić konwersację. W końcu na fotelu można spędzić nawet kilka godzin i musi być to czas spędzony miło. Nic nie pozostawia na kliencie lepszego wrażenia niż to, że zostało się wysłuchanym i dobrze zaopiekowanym.

   3. Pracuje z przyjemnością

    Praca z ludźmi jest wymagająca i nie każdy potrafi przez kilka godzin dziennie być w tak bliskim kontakcie z drugim człowiekiem, starać się sprostać jego oczekiwaniom, słuchać go i jednocześnie nie zapominać o proporcjach farby i wody utlenionej a do tego nie narzekać na ból pleców. Najlepsi fryzjerzy to pasjonaci, mają skórzane pasy niczym kowboje, ale trzymają w nich grzebienie i brzytwy, uwielbiają awangardowe fartuchy lub buty ochronne w nożyczki.

    4. Daje przykład dobrego stylu

     Spójny, przemyślany wizerunek to wizytówka każdego stylisty. Niezależnie, czy fryzjer lubi być bardziej awangardowy, czy trzyma się klasyki, spójność jego wizerunku świadczy ona jego korzyść.

     5. Panuje nad czasem

      To może wydać się banalne, ale umiejętność zaplanowania pracy w czasie, punktualność i zdolność do pracy pod presją czasu są w pracy fryzjera niezbędne. Stylista, który się spóźnia, u którego klienci czekają wprowadza do salonu chaos, czym z pewnością zniechęci klientelę.

      do góry
      Sklep jest w trybie podglądu
      Pokaż pełną wersję strony
      Sklep internetowy Shoper Premium